cernosice.org :  Černošice
Diskuzní fórum občanské společnosti v Černošicích 
Návrat do minulosti
Autor: petr (IP zapsáno)
Datum: 26.10.2015 11:09

Užijme si CityElephantů dokud můžeme.

[www.metro.cz]

Bohužel nikde není k nalezení informace o tom, jestli budou modernizované vozy mít klimatizaci. Zadávací dokumentace k výběrovému řízení už není k nalezení.

Re: Návrat do minulosti
Autor: MichalT n. (IP zapsáno)
Datum: 26.10.2015 11:16

Vozy bohužel nebudou mít klimatizaci a nebudou mít ani stahovací okna, pouze klapačky. To bude pěkné v létě. :-( Je to takový krok zpět...

[vlakrevue.cz]
[www.k-report.net]

Re: Návrat do minulosti
Autor: jakub špetlák (IP zapsáno)
Datum: 26.10.2015 12:57

Moc pěkný, přesně opak slibů.....ale ono vozit od Řevnic draze klimatizovaný vzduch do Berouna, by se mi taky nechtělo. Celé je to nekoncepční. Tady má být příměstská trať s pásmem do Řevnic a z Řevnic do Hořovic, a zamyslet se nad možností "expresů" do Řevnic, ne jenom „couráky“. Do Řevnic Elefanty, od Řevnic Pantery [technet.idnes.cz]
S koridorem ať jdou pryč, zejména kvůli Dolnímu Poberouní, ale i kvůli železniční dopravě jako takové…Upraveno 1 krát. Naposledy upravil jakub špetlák (26.10.2015 14:01)

Re: Návrat do minulosti
Autor: x (IP zapsáno)
Datum: 26.10.2015 23:21

Zde vidíte, jak jsou dráhy flexibilní - aby mohly v Mokropsech postavit třetí kolej, tak vybaví trať vozy bez klimatizace, aby tato v Mokropsech nehlučela - voni jsou hlava, pane vachmajstr!
Myslím, že v horizontu pěti let se dočkáme i parních lokomotiv a příslušníků OSOŽ ve vagonech.
Zlaté auto - klimatizaci má dneska skoro každé v ceně, k čemu wifi, když mám v telefonu LTE, na záchod si zastavím u pumpy a 230V nepotřebuju už vůbec na nic.

Re: Návrat do minulosti
Autor: jakub špetlák (IP zapsáno)
Datum: 26.10.2015 23:34

jo mazáci a navíc už vědí, že nějakou třetí kolej v Mokropsech stavět nebudou, ale pořád se to na ní dá hodit - co kdyby? - dvě mouchy jednou ranou :-)

Re: Návrat do minulosti
Autor: Kancius Minor (IP zapsáno)
Datum: 27.10.2015 01:39

Vy děláte, jako byste v tom měli cestovat do Vladivostoku... Klimatizace v našich podmínkách je zbytečná a nákladná blbost. Možná tak na JIPce. Patráky byly fajn tak, jak jezdily před lety, v létě okna i dveře pěkně dokořán...

Re: Návrat do minulosti
Autor: MichalT n. (IP zapsáno)
Datum: 27.10.2015 08:54

Jo, dalo by se souhlasit, že klimatizace je téměř zbytečná, dá se i bez ní, ale za podmínky, že vlak má otevírací okna (nebo dveře ;-), což tenhle jaksi mít nebude.

Re: Návrat do minulosti
Autor: jakub špetlák (IP zapsáno)
Datum: 27.10.2015 10:04

přesně, malé zaseklé ventilačky. Čumění po kraji za jízdy skrz otevřené okno vlaku bývávalo moje hobby, ale asi je potřeba počítat i s důchodci a jinými lidmi, kteří průvan neocení a poslední dobou bývá opravdu horko a klima v zimě topí - to by mě tedy zajímalo, jak budou topit bez ní, asi nějak po staru.

Re: Návrat do minulosti
Autor: honza (IP zapsáno)
Datum: 27.10.2015 10:37

Nehledě na skutečnost, že tyhle vagóny potřebují lokomotivu, která bude muset na konečné šíbovat.

Otevřené dveře v létě byly super, někteří průvodčí byli tolerantní, jiní ne. Jenom to byly ty staré polské patráky, u nichž se dveře nezavírali sami. Dveře u těhle oranžovo/modrých byly spíš jako gilotina, nechat tam někdo ruku, tak o ní přijde.

Re: Návrat do minulosti
Autor: MichalT n. (IP zapsáno)
Datum: 27.10.2015 10:58

Souprava bude mít na jedné straně lokomotivu a na druhé esteticky vyvedený standardní jednopatrový řídicí vůz (Sysel). S klimatizací a první třídou.

Re: Návrat do minulosti
Autor: MichalT n. (IP zapsáno)
Datum: 27.10.2015 11:03

Takže to bude vypadat nějak mezi tímto:
[www.zelpage.cz]
a tímto:
[media0.webgarden.cz]

Re: Návrat do minulosti
Autor: ¨honzak (IP zapsáno)
Datum: 27.10.2015 19:26

Budou to vratné soupravy, které budou fungovat stejně jako elefanty - fíra přejde na druhý konec soupravy a pojede opačným směrem. Klimatizace bude JEN v tom řídícím voze ("sysel"), jinde ne. Souprava se nevejde na hlaváku na nástupiště 1A. Rekonstruované patráky mají na 171 jezdit jen v pracovní dny, o víkendu budou "hoblovat" Pacifik (v nezávislé trakci).
Požadavek na otevřené dveře za jízdy je v 21. století neakceptovatelný (i když na to vzpomínám s dojetím).
Nepovažuji to za systémové řešení, ale za "z nouze ctnost". Existují i oprávněné obavy ze spolehlivosti těch řídících "syslů"...Jméno: 
Email: 
Téma: 
Prevence SPAMU:
Níže uvedený kód vložte do vstupního pole. Toto je prevence proti automaticky vkládaným příspěvkům.
CAPTCHA
This forum powered by Phorum.