Pane Špetláku,
já souhlasím s tím, že na těch pozemích MŮŽE nekdy vzniknout něco, co bude přínosem pro město. V čem se lišíme je to, že dle varianty Hlaváček ten přínos budou muset posvětit občané a dle varianty Špetlák-Strejček stačí, když si to vlastník domluví s budoucím pověřeným zastupitelem, který to následně prosadí v zastupitelstvu. Zase tak moc se nelišíme
Vy spoléháte na aktivní o.s. a/nebo referendum zespodu, já naopak čerpám z nedávné zkušenosti, kdy vše toto selhalo.
A vašim příkladům a) a b) výše:
a) To je jistě teoreticky možné, zastupitelstvo může rozhodnout (ať už s podporou referenda nebo bez něj), že se plocha pro bydlení změní na louku. Ale město pak musí zaplatit majiteli odpovídající náhradu (rozdíl v tržní ceně).
b) Nesouhlasím (idelogolie), vy v podstatě říkáte, že zastupitelstvo má rozhodnout o zastavění nějakého území, i kdyby většina občanů byla proti (ať by to bylo zjištěno referendem nebo jinak, to teď nechme stranou). To je přeci proti základním principům demokratického systému. Pokud VÍM, že občaně něco většinově nechtějí, tak přeci nebudu rozhodovat jinak, protože "oni tomu nerozumějí" a jenom zkušený zastupitel/developer/urbanista v jedné osobě to je schopen posoudit lépe. Pokud to zastupitelstvo nebude schopné občanům vysvětlit, proč je daný záměr pro město přínosem, tak to asi přínosem objektivně není - měřeno názorem občanů, což je to nejpřísnější a zároveň nejobjektivnější měřítko.
re Tomm - nepřekvapuje mě, že vše jste vše věděl předem, tak to vždy bylo, je a bude, alespoň nějaké skalní jistoty v tom dnešním složitém světě máme. Ohledně CV se hluboce mýlíte - zapomínáte, že VČ nejsou sekta s jednotným hlasem. K referendu se už dále nevyjadřuji - vše bylo řečeno, své důvody jsem mj. v tomto vlákně napsal už mnohokrát.